Skip links

O nas

Marlena Śniadach

Założycielka Rudym Nosem.

Trener, instruktor Rally-o, instruktor nosework Polskiej Ligi Nosework, przewodniczka dwóch terierów irlandzkich.

W pracy z własnymi psami jak i psami klientów stawiam na budowanie prawidłowej komunikacji w oparciu o realizację naturalnych psich potrzeb.

Z tego podejścia zrodziła się moja miłość do sportów węchowych.

Od 2016 r kiedy w moim życiu pojawił się Baksik poszerzam swoją wiedzę w psich tematach uczestnicząc w seminariach, warsztatach i webinarach.

Zarówno z Baksikiem jak i Frelką od szczeniaka trenowałam nosework. Jednak systematyczna i planowa praca, która zaowocowała próbowaniem się na testach i zawodach zaczęła się w 2020 r. kiedy też ostatecznie zakochałam się w nosework’u.

Od tego czasu mamy za sobą wiele doświadczeń noseworkowych z pierwszymi sukcesami.

Od 2019 r. próbujemy się także w tropieniu użytkowym, gdzie Frelka zaliczyła pierwsze próby tropowe PLMT1 i PLMT2.

Poza psio uwielbiam podróżować a szczególnie chodzić po górach.

Małgorzata Kwiecień

Przygodę z noseworkiem rozpoczęłam niespodziewanie, kiedy w moim życiu pojawiła się Milka-czarny kundelek, dla którego życie w mieście było wielkim wyzwaniem. Sposobem na „oswojenie” środowiska pełnego nowych i nieoczekiwanych bodźców, okazał się nosework.  Stał się od początku naszą pasją. Od 2019 regularnie trenujemy i bierzemy udział w zawodach (Polska Liga Nosework, WoGa, Nosework Polska, Turniej Malinowego Psa).  Cierpliwość, systematyczność i zaangażowanie zaowocowało zdobyciem w 2022 Mistrzostwa Polskiej Ligi Nosework.

 

Prywatnie jestem pasjonatką jeździectwa. Wolne chwile spędzam w stajni opiekując się kasztanowatą klaczą Ellą.

Zacznij przygodę

z nosework

napisz do nas